Yeni Microsoft Bilgisayarı Qualcomm ve ARM Destekli

3 May

Qualcomm telefonlarda kullanılan bir işletim sistemi olmasına rağmen Microsoft artık yeni dizüstü bilgisayar için de kullanılması için çalışmalara başladı.

Snapdragon gibi olan ARM destekli dizüstü bigisayarlar tasarladıklarını Microsoft ve Qualcomm 2016 yılında bizlerle paylaşmışlardı.

ARM Tabanlı Yeni Dizüstü Bilgisayarlar

ARM tabanlı yeni dizüstü bilgisayarlar Windows 10 çalıştırabilecekler ve bu yeni bilgisayarı çok yakın zamanda piyasada göreceğimizin haberini verdiler. Yine belirtilen rapora göre Microsoft kendisi bu gibi bir cihazı başlatabilir.

Şu an geliştirilme aşamasında olan ARM tabanlı yani dizüstü bilgisayarların ardında Lenovo veya Microsoft’un bulunduğu belirtildi. Ayrıca yılın sonunda cihazın bekleyenleriyle kavuşabilecceği duyuruldu.

Surface Modelleri

Yine aynı rapora göre yani dizüstü bilgisayarların Surface modelleri olacağı belirtiliyor. Daha önce piyasaya sunulan Microsoft’un yeni bilgisayarı Surfac Pro 5 henüz hazır olmadığından gecikmişti.
Bu sebeple yeni Surface özellikli çalışmalara başlayabileceği söylenen Microsoft yine de ARM işlemcilerini önceki Surface’lerde kullanıyor.

Yakında  mobil işlemcilerin de Windows 10’u destekleyeceği söyleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir