Uber Referandumda Seçmene Ücretsiz Hizmet Sunacak

15 Nis

Yurt içindeki Uber kullanıcıları hiçbir ücret ödemeden 16 Nisan Anayasa Referandumunda oy kullanacakları bölgeye ve sandıklarına UberXL servisi ile gidebilecekler.

Geçtiğimiz günlerde İtalya’da servisinin yasaklanması nedeniyle gündeme gelen ünlü taşımacılık servisi Uber, Türkiye’de 16 Nisan’da anayasa değişikliği referandumu için seçmenin sandığa gideceği halk oylaması adına yapılacak olan seçimde, Uber kullanıcılarını herhangi bir ücret talep etmeden taşıyacağını duyurdu.

Daha önce de bir takım etkinliklerde ücretsiz taşıma hizmeti veren Uber, 16 Nisan 2017 günü de oy kullanmaya gidecek seçmenlere de 05:00 – 23:59 saatleri arasında, her bir yolculuk için 30 Türk Lirasına kadar olmak üzere iki defa bedelsiz yolculuk hakkı tanıyor. Bu hizmetten faydalanmak isteyen Uber üyelerinin, UberXL araçlarını çağırırken ödeme alanında ‘Promosyon Ekle’ seçeneğinden ‘REFERANDUM‘ kodunu belirtmeleri yeterli olacaktır.

Referandum günü verilecek olan bu hizmetin yalnızca UberXL vasıtalarında geçerli olduğunu, UberTaksi servisinde kapsamına dahil olmadığını da belirtelim. Eğer bu hizmetten yararlanmak istiyorsanız günü 16 Nisan günü sandığınıza 30 TL’ye kadar ücret ödemeden ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir