The Matrix Geri Dönüyor

15 Oca

Bilim kurgu filmleri ve sinemada kült bir film olan The Matrix yeniden izleyicilerle buluşacak. Çıktığı tarihte rekor izlenme oranlarına sahip ve hepimizin kalbine taht kuran film, yeni filmi ile eski başarısını yakalayacak mı bilemeyiz. Ancak bir efsanenin küllerinden yeniden doğması kolay olmayacak. The Matrix filmi bilim kurgu filmleri arasında baş yapıt olarak sayılmaktadır. Beklentileri de dikkate alırsak işler pek kolay olmayacak gibi görünüyor.  Filmin dağıtıcısı olan Warner Bross kolları sıvayarak The Matrix’in yeni filmi için çalışmaya başlamış bile. Warner Bross’un yeni projesi The Matrix üçlemesinin devamı niteliğinde değil. Paylaşılan bilgilere göre proje filmlerin yeniden çekilmesini içeriyor.

The Matrix’in ardından John Wick ile büyük bir hayran kitlesine sahip olan Keanu Reeves yerine The Matrix’in yeni filminde yıldız oyuncu olarak Micheal B. Jordan düşünülüyormuş. Filmin senaryosunda, Incredible Hulk’un senaristi Zak Penn imzası olacak. Filmin birçok detayı düşünülmesine rağmen yazar ve yönetmen konusunda hala büyük sıkıntıların var olduğu edindiğim bilgiler arasında.

Bir diğer sorun ise The Matrix üçlemesinin mimarları olan Wachowski kardeşler filmlerin yeniden çekilmesine olumsuz bakması. Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’da filmde yer almak istemediklerini dile getirmiş. Bu yüzden Keanu Reeves yerine Micheal B. Jordan düşünülmüş. Filmin vizyon tarihi henüz belli değil. Filmlerin yeniden çekilmesi üzerine oluşturulan projede hala büyük problemlerin var olduğu biliniyor. The Matrix serisinin bir kült haline gelmiş olması da Warner Bross’un işlerini zorlaştıran bir diğer sorun olmaktadır. Bu sorunlarla birlikte Warner Bross’un da işi zor görünüyor. Ama bunlara rağmen yeniden çekilecek olan The Matrix filmlerini hepimiz heyecanla bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir