Komedi Sevenlere Yeni Film-Deli Aşk

14 Mar

Komedi filmlerinin ana teması mizahtır. Sosyal, siyasi ve toplumsal birçok konuyu mizahi bir anlatımla ele almaktadır. İnsanları güldürürken düşündüren bu film türü Türk Sineması’nda her zaman üst sıralarda yer edinmiştir.

Sadece Türk Sineması değil neredeyse bütün toplumlarda geçmişten günümüze mizahi ögeleri içerisinde barındıran komedi filmleri en çok ilgiyi gören film türü olmuştur. Bazen toplumsal olayları ele alan filmler , kimi zaman da sadece hayatta sık sık karşımıza çıkan olayları abartılı bir dille insanları güldürmek ve eğlendirmek amacındadır. Kara mizah kullanılmadığı sürece bu tarz komedi filmleri genelde mutlu sonla sona erer. Türkiye’de komedi ustaları arasında en çok bilinen isim elbette ki Kemal Sunal’dır. Günümüzde ise Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar, Murat Cemcir, Ahmet Kural ve Emrah Karman gibi ünlü isimler komedi filmlerinde ve dizilerinde oldukça sık karşımıza çıkmaktadır.

Komedi severler için yeni filmlerden birsi de deli Aşk geçtiğimiz günlerde vizyona girdi. Emrah Kaman ve Murat Dündar’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrollerinde; Emrah Kaman ve Pelin Akil yer almaktadır.Cem Yılmaz, Şafak Pekdemir, Gülhan Tekin, Burak Çelik, Nilperi Şahinkaya gibi ünlü isimlerde filmde karşımıza çıkmaktadır. Filmin konusu ise Emrah Kaman’ın canlandırdığı Ekrem’in etrafında oluşmaktadır. Maraş dondurmacısı Ekrem, Pelin Akil’in canlandırdığı Neşe karakterine deliler gibi aşıktır. Ekrem’in Neşe’nin kalbine kazanmaya giden yolda başına türlü türlü komik olaylar gelir.

Filmin olay örgüsü ve Murat Kaman’ın başarılı oyunculuğu ile komedi severlere güzel bir film önerisi oluşturmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir