iPhone’a O kadar Para Vermek İstemeyen Adam Kendi iPhone’unu Üretti!

15 Nis

Teknolojiye meraklı bir adam olan Scotty Allen, iPhone 6S’e satıldığı fiyatı vermeyi reddedip kendi iPhone 6S’ini üretmeyi başardı.

Dünya seyahatindeyken iPhone 6S sahibi olmaya karar veren fakat telefona elindeki bütün parayı harcamayı reddeden Scotty Allen, 1000 dolarlık bütçesinin büyük kısmını gezip tozmaya ayırdı. Kalan 300 doları ile Çin’de satın aldığı geri dönüştürülmüş parçalar ile yeni bir iPhone yaptı. Pil, ekran, arka gövde vs. gibi parçaları geri dönüştürülmüş parçalardan edinen Allen, hikayesini şöyle özetliyor: “Çin’deki Shenzen kentinde bulunan cep telefonu parçaları pazarlarını bir süre hayranlıkla takip ettim ancak hala o pazarlarda neler döndüğünü anlamadım. Piyasadaki parçalardan çalışan bir akıllı telefon oluşturup oluşturamayacağımı merak ettim. 9 ayımı alan karar süreci sonunda bunu başardım”.

Touch ID Hariç Tüm Fonksiyonlar Çalışmakta

Allen, Touch ID haricinde tüm iPhone’u eksiksiz bir biçimde tamamlamayı başardığını söylüyor. Touch ID Apple’ın “Security Enclave” adındaki teknikle şifrelendiği için bunu kendine göre ayarlamasının mümkün olmadığını da ekleyip hikayesini tamamlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir