Huawei’nin Yeni Mini Bilgisayarı : HiKey 960

7 May

4K kalitesinde, muazzam 8 çekirdekli işlemcisi ve 3GM RAM kapasitesi ile yeni mini bilgisayar HiKey 960 alıcılarıyla buluşuyor. Fakat bu mini bilgisayara sadece 1080p görüntü kalitesinde monitör eklenebiliyor.

Gelişen teknolojiyle beraber bir çok işi artık telefon üzerinden halledebiliyoruz çünkü hem daha pratik ve hızlı hem de daha taşınabilir olduğundan her yerde kullanışlı. Bilgisayar üreticileri de bu konuda ipleri telefonlara kaptırmak istemediğinden daha hafif, küçük hızlı ve kullanışlı bilgisayarlar üretmeye başladılar.

Gerçek Bilgisayar Teknolojisi

Perfrmans konusunda çok başarılı olan HiKey destekleyici ekran kartı barındırıyor ve sadece 1080p destekleyen HDMI portu işe yarıyor.

Fiyatı sadece 35 dolar olan Raspery Pi çok sayıda kullanıcıya sahip ve çok başarılı olduğu söyleniyor. Fakat çok daha donanımlı bir şekilde Huawei 239 dolarlık mini bilgisayar HiKey 960 ile 8 çekirdekli işlemci sunarak daha güçlü bir modelle geliyor.

HiKey’e İşletim Sistemi Yüklenebiliyor

HiKey’e Linux Android ve benzeri işletim sistemlerini yükleyebilirsiniz. Linux kullanımı için çok daha uygun olduğu söyleniyor.

One thought on “Huawei’nin Yeni Mini Bilgisayarı : HiKey 960

  1. Huwaei markası çok çok iyi ve muadillerinden daha ucuz. Kimse markasına bakıp ucuz çin malı olarak algılamasın kendim aldım 1 senedir kullanıyorum ve çok memnunum. Yakında tabletinide alacağım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir