Galaxy S8’in Home Tuşuyla İlgili İlginç Ayrıntı

2 May

Samsung Galaxy S8’in sanal Home tuşunun sürekli hareket etmesiyle ilgili Hollandalı bir site ilginç bir şey keşfetti. Samsung’un yeni ürünü S8, çok beğenildi ve çok fazla talep gördü.

Home Tuşu Hareket Ediyor

Bunca talep görmesine rağmen basılabilir home tuşu yerine dokunulabilen sanal home tuşunun hareket etmesi bir problem gibi görünüyordu. Fakat işin aslı çok başkaymış. Samsung bu özelliği telefonu güvende tutmak için tasarlamış.

Sürekli aynı noktada bulunan tuş sistemi ile ekran zarar görebiliyor, LED bazlı telefonlarda ekranın uzun süre açık kaldığı durumlarda ekran yanabilir, görüntü değişse dahi ekran soluklaşabilir. Bu sebeple hareket eden home tuşu ile bu tür problemler ortadan kalkmış oluyor. Farketmesi zor olabilir fakat kötü etkiler gözle görülecek duruma gelene kadar sürüyor.

GalaxyClup Durumu Farketti

Hollandalı GalaxyClub sitesi durumu hemen farkedip açıklığa kavuşturdu ve Twitter hesaplarından bunu duyurdu. Silik görünümü tespit edip kullanıcılar durumu açıklayan GalaxyClub, anlaşılmayan hatta şikayet edilen home tuşunun nasıl mantıklı bir sebeple o şekilde tasarlandığını anlamamızı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir