Eski Anonymous Üyesi Jake Davis

10 Nis

Günümüzün siber güvenlik uzmanı Jake Davis eski Anonymous üyesiydi. Jake Davis hackerlıkla ilgili açıklamalarda bulundu.

 
İşlerini gizli gizli halleden hackerlar günümüzde merak konusu olmaktadır. Kimileri hacker olmak istiyor kimileri ise hackerlardan korunmak istiyor. Ülkedeki kötü niyetli hackerlardan korunmak için çoğu sosyal medya hackerlara para veriyor. Bu yazıda ise eskiden kötü niyetli hacker olan Jake Davis’i tanıyoruz.
Jake Davis 2011 yılında yasadışı hacker olduğundan dolayı tutuklanmıştı. Şimdi ise siber güvenlik alanında kanunun yanında bulunan kişiler arasında. Davis’in yaptığı açıklamalarına göre, bir web sayfasında bazı teknoloji şirketlerinin korsanlara ödeme oranlarını bulunuyor. Bu olay etik hackleme olarak açıklanıyor. Facebook, Twitter gibi bir çok sosyal medya sitelerinde hata ve güvenlik kusuru gibi özellikleri bulmaları için hackerlara ücret ödeniyor. Bu hackerlar, sayfada yer alan açıkları bularak sayfa yetkililerine bildiriyor ve bu sorunun ortadan kalkıyor. Davis’in açıklamasına göre Facebook hata bulan kullanıcılara minimum 500 sterlin yani 2.300 TL, Twitter ise minimum olarak 140 dolar yani 500 TL ücret ödüyor..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir