Bordo Bereliler: Suriye

15 Nis

Yönetmenliğini Erhan Baytimur’un yaptığı, senaryosunu da Coşkun Gündoğdu’nun yazdığı Bordo Bereliler: Suriye filmi, 2015 yılının Eylül ayında geçiyor.

Hakkari Dağlıca’da 16 askeri şehit eden PKK’lıların yakalanması için başlatılan seferberlik sürecinde bölgeye getirilen bordo berelilerin, Suriye ve Türkiye sınırında Türk sınır güvenliğini tehdit eden terör örgütünü durdurma mücadelesinin anlatıldığı film, 2017 yılında vizyona giren filmler arasında en çok dikkat çekecek filmlerden biri olarak görülüyor. 7 Nisan 2017 tarihinde vizyona girmiş film, savaş temalı diğer yerli filmler arasında kendi farkını konuyu işleyiş biçimiyle ortaya koymaya çalışıyor.

Yüzbaşı Mehmet komutasındaki ekibin başlarından geçenlerin anlatıldığı filmde, yalnızca PKK’ya değil aynı zamanda FETÖ’ye de değinilmekte. Filmde, Cenk Ertan, Arda Esen, Sedat Mert, Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Açelya Elmas, Feyza Çıpa, Kahraman Sivri, Burak Arslan, Yaşar Uzer, Tayfun Sav, Alper Atak ve Kadir Turan rol alıyor. Özellikle güncel konuların işlendiği savaş temalı filmleri sevenlerin, oldukça beğenisini toplamaya başlayan bu filmi savaş temalı film hayranlarının kaçırmaması tavsiyesi ile…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir