Bisiklette Yeni Dönem: Şişme Bisiklet

2 Nis

Araba sektöründe büyük bir firma olan Ford, belirli noktaları hava ile şişebilen, katlanılabilir bisikletini geliştirdiğini açıkladı.

 
Durma noktasına gelen bisiklet teknolojisi günümüzde tekrar revaçta. Sürekli inen lastikler bisiklet sürücülerinin başlarına bela oluyor. Firmalar ise bu sorunu ortadan kaldırmak için çalışıyor. Aynı zamanda bisikleti daha rahat taşımak için çalışmalar da sürüyor.
Arabada büyük bir marka olan Ford, bisiklet açısında da yeni gelişmelerle karşımıza çıkıyor. Bisiklet sürücülerine müjdeyi vererek yeni bisikletini duyuran Ford, bisikletin sadece tekerleklerinin değil kendisinin de şişme olduğunu açıkladı. Böylece hem taşıma açısından hem de lastik açısından çoğu sorun ortadan kalkmış olacak. Bisiklette yer alan koltuk, zincir, jantlar ve pedallar şişirilebilir değil. Fakat bisikletin uzamasını sağlayan uzuvları esnek yaptıklarından dolayı bisikletin havası indirildiğinde kolaylıkla katlayabilmem mümkün oluyor. Ayrıca direksiyonda bisiklette sabit bir şekilde duruyor. Fakat normal bisikletlerde metal olan üst tüp, aşağı tüp ve koltuk tüpü bölümleri şişme yapılıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir