Başlat Menüsü Ve Cortana Çalışmıyor

15 Nis

Eğer bilgisayarınızı açtığınızda başlat menüsü ve cortana çalışmıyor hatası alıyorsanız ve bilgisayarınız bir daha oturum açtığınızda bu sorunu düzeltmeye çalışacağız demesine karşın bilgisayarınızı kapatıp yeniden açtığınızda düzeltemiyorsa, yine de sıkıntı yapmanıza gerek yok. Bu sorunun çözümü için aşağıdaki işlemleri deneyebilir ve sorununuzu birkaç dakika içinde çözebilirsiniz:

İlk olarak Windows 10 görev çubuğuna sağ tıklayın ve orada Görev Yöneticisini açın. Bir pencere açılacaktır. Bu açılan pencerede bulunan dosya menüsüne girin ve Yeni Göreve tıklayın. Yeni Görev Oluştur penceresinde de Aç kısmına Powershell yazıp tamama tıklayın. Karşınıza “bu görevi yönetici ayrıcalıklarıyla oluştur” diye bir seçenek çıkacak. Bunu işaretleyip tamama tıklayın ve sonrasında açılan pencereye şu yazıyı kopyalayın:

$manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore).InstallLocation + ‘\AppxManifest.xml’ ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest

Bu yazıyı kopyaladıktan sonra da tamama basın. Artık sorununuzu çözdünüz. Bilgisayarınızı yeniden açtığınızda başlat menüsü çalışmıyor ya da cortana çalışmıyor gibi bir sorunla artık karşılaşmayacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir