Backlink Nedir ? Nasıl Yapılır?

14 Nis

İnternet üzerinden sitelerin para kazanmasının en başlıca yollarından birisi sitenin kullanıcılar tarafında tıklanma sayısıdır. Bu nedenle birçok site içerisinde başka sitelerinin linkleri ve reklamları dönmektedir. Kazan kazan prensibiyle iki site birbirine müşterilerin veya kullanıcılarını paslamakta ve bu durumdan gelir elde etmektedir. İşte bir site de başka bir sitenin reklamının link olarak verilmesi işlemine backlink denilmektedir. Bu yazıda konuya kısaca yer vereceğiz.

 

BACKLİNK NEDİR? NASIL KULLANILIR? ÇEŞİTLERİ NELERDİR?
Backlinkler siteye normal yöntemlerle eklendikçe Google arama motorunda site üst sıralara tırmanmaktadır. Webmaster dünyası bu şekilde kendi sitesini Google da üst sıralara taşımaya çalışan site yöneticileri için farklı baclink yöntemleri bulunmaktadır.
Bu şekilde siteleri Google arama motorunda üst sıralara taşıyan ve Google tarafından bunun doğal olarak gerçekleşme testini geçen uzmanlara SEO uzmanı denilmektedir. Baclinkin NoFolow, DoFollow ve Muse gib çeşitleri vardır. Doğal backlink sitenin güvenilirliğini ve Google da üst sıralara çıkmasını sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir