Amazon Hisseleri Değer Kazanıyor

23 Nis

Perakende ve bulut sistem satışlarının arması ve yapay zeka yatırımları ile Amazon hisseleri değer kazanmaya devam ediyor.

Amazon.com Inc’in perakende ve online bulut sistemi ve depolama alanı satışları ilk çeyrekte yükseliş gösterdi ve Wall Street’in beklentilerini aştı. Böylece şirketin hisse senetlerini uzun süredir yüksek bir ticaret hacmiyle gönderdi. Thomson Reuters I/B/E/S verilerine göre, dünyanın en büyük perakendecisi Perşembe günü net satışların %23 artış göstererek 35,7 milyar dolara ulaştığını ve bu durumun analistlerin 35,3 milyar dolarlık tahminlerinin çok üzerinde olduğunu belirtti. Amazon’un Prime alışveriş kulübünden ve medya akış servislerinden daha fazla ücret ve reklam geliri artışı da sonuçlardaki bu artışa yardımcı oldu.

Beklenenin Üzerinde Artış

Geleneksel olarak büyümeye odaklı bir şirkette kısa süren karın beklentilerin dahi ötesine geçtiğini söylemek mümkün. Net gelir, şirketin net karı yayınladığı sekizinci çeyrekte kaydedilmiş olan %41 oranındaki artışla 724 milyon dolar ya da hisse başına 1.48 dolara yükseldi. Analistler ise hisse başına ortalama olarak 1.12 dolar öngörmüşlerdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir