Amazon Echo’yla Kıyafet Seçimi Kolaylaşıyor

22 Nis

Amazon Echo Look Kamera Teknolojisi ne giyeceğinize karar vermenize yardımcı olmak için yapay zekadan yararlanacak.

Amazon.com Inc, ne giyeceğinize karar vermenize yardımcı olacak! Çarşamba günü teknoloji ve perakende devi Beymoth, ses kontrollü bir kamera olan Echo Look ürününü ve en yeni trendleri kontrol eden uzman moda ekibinin tavsiyeleri ve algoritmaları kullanarak iki kıyafetten hangisinin önerildiğini belirten bir uygulamayı kullanıma açtı. Bu yeni ürün, Amazon’un moda ve sesli işlemciliğin bir numaralı oyuncusu olma isteğinin altını da çizmekte.

Alexa’dan Sonra “Stil Kontrol” Sistemi

Amazon, Apple Inc’in Siri’si ile yarışan ses asistanı Alexa’yı kullanıcılara hayatlarının vazgeçilmez bir parçası olarak lanse ediyor; müzik çalan, asçıya yardım eden Alexa şimdi de elbise seçiminde yardımcı olmaya başladı. Alınan komut sayısının artması ve verilerin işlenmesi Alexa’nın gelişmesine yardımcı olacak ve böylece verdiği hizmeti de daha kullanışlı kılacak.

Aynı durum Amazon’un yeni “Stil Kontrolü” sistemi için de geçerli.

Başarılı olduğu takdirde hizmet kullanıcıların hangi kıyafeti tercih ettiğine dair Amazon verileri sunmakla kalmayıp aynı zamanda alışveriş yapanların modayı Amazon ile eşleştirmesini de sağlayabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir